İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD Gönüllüleri ile Bilgilendirme Toplantısı ve Temel Afet Bilinci Eğitimi 27 Eylül 2017

"O Kahraman Benim ............" kampanyası kapsamında müdürlüğümüze başvurarak AFAD Gönüllüsü önkaydı yaptıran gönüllülerimiz ile 26.09.2017 tarihinde toplantı gerçekleştirilmiştir.

 

Toplantıda ilk olarak İl Müdürümüz Sayın Muhsin ÖZER AFAD Gönüllüsü oldukları için kendilerine teşekkür etmiş, kendilerini artık kurumumuzun bir parçası olarak gördüğünü belirtmiştir. Müdürlüğümüzün gönüllülerimiz için yaptığı çalışmalardan bahseden müdürümüz, gönüllü sayısının daha da artmasını arzu ettiğini katılımcılara iletmiştir.

 

Müdürümüzün konuşmasının ardından toplantıya katılan gönüllülerimize gönüllülük süreci hakkında bilgi verilmiş, bundan sonra hangi aşamaların yer aldığı açıklanmıştır. Ardından müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından toplantıya katılanlara Temel Afet Bilinci eğitimi verilmiştir. Böylece gönüllülerimizin ilk teorik eğitimi gerçekleşmiştir. Bu eğitimde bir afet durumunda nasıl davranacakları, afet öncesinde ne gibi tedbirler almaları gerektiği ve afet sonrası yapmaları gerekenler anlatılmıştır. Bir afet durumunda kendilerinden nasıl faydalanabileceğimiz konusu detaylandırılmıştır.

 

Toplantı sonrasında ise müdürlüğümüz arama kurtarma ekibi tarafından arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç ve malzemeler gönüllülerimize tanıtılmış, böylece bilgilendirme ve eğitim toplantısı sonra ermiştir.

 

 DSC 0351

 

DSC 0358

 

DSC 0361

 

DSC 0366

 

DSC 0368

 

DSC 0370

 

DSC 0373