İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Engelli Bireylere Yönelik Afet Bilinci Eğitimleri 29 Eylül 2018

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” Projesi kapsamında ilimizde bulunan engelli bireylere yönelik Temel Afet Bilinci Eğitimleri düzenlenmiştir.

Görme, işitme ve fiziksel engelli bireylerin afet ve acil durum risklerine karşı hazır olmalarını esas alan bir eğitim ve farkındalık projesi “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” ile engelli bireylere, kimseye ihtiyaç duymadan kendi başlarına afet anını en az zararla atlatabilmelerini sağlayacak temel becerilerin kazandırılması hedeflenmiştir.

Bu proje kapsamında verilen eğitimler ile engelli bireylerin hem afet ve acil durum risklerine karşı bilgilenmeleri sağlanacak hem de farkındalık düzeylerinin artması sayesinde kendi güçlerinin farkına vararak zor durumların üstesinden gelebilme ve karşılaştıkları sorunları çözebilme kabiliyetleri gelişecektir.

Müdürlüğümüzce ilimizdeki engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine yönelik olarak gerçekleştirilen ilk eğitimler, eğitmenimiz Mehmet Can AKSEKİOĞLU tarafından vatandaşlarımızın evinde uygulamalı olarak tatbik edilmiştir.

 
4

3