İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD Gönüllüleriyle Buluşma 23 Ekim 2018

18 Ekim Perşembe günü İlimizde bulunan AFAD Gönüllüleri ile koordineli işbirliği sürdürmek adına bir araya gelinerek gönüllülük eğitimine ve faaliyetlere dair bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Düzenlenen toplantıda öncelikle AFAD Gönüllülüğü hakkında detaylıca bilgi verilmiş, gönüllülere düşen bireysel sorumluluklar anlatılmıştır. Afet öncesindeki ve sonrasındaki süreçlerde gönüllülerin sağlayacağı katkılar üzerinde durulmuş, AFAD Gönüllüleri ile daha sıkı iletişim içerisinde olmayı gerektirecek bir çalışma programı oluşturulması üzerine yol haritası çizilmiştir.

Etkinliğe katılan gönüllülere Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiş, böylece AFAD Gönüllüleri’ni afetlere hazırlayacak temel teorik ve pratik bilgileri öğrenmeleri sağlanmıştır.

Toplantıda ayrıca ileriki dönemlerde gönüllülerle yapılması planlanan faaliyet ve etkinlikler gündeme getirilmiş, gönüllülerin de görüşleri ve istekleri alınarak bu doğrultuda karşılıklı işbirliği içerisinde çalışmalar yürütülmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır.

 IMG 20181019 WA0004

 

 IMG 20181018 WA0010

 

IMG 20181019 WA0005