İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Jeneratörlerin Bakımı ve Çalıştırılması Eğitimi 01 Nisan 2017
foto
Müdürlüğümüz envanterinde yer alan ve arama kurtarma çalışmaları sırasında enerji ihtiyacını karşılayan dizel jeneratörlerin periyodik bakımları 31 Mart 2017 günü yapılmıştır. Bakım yapılması sırasında sorumlu personel jeneratör bakımının nasıl olacağı konusunda diger personeli bilgilendirmiştir. Bakım işleminin yapılmasının ardından jeneratörin çalıştırılması konusunda eğitim verilmiştir. Eğitim sırasında jeneratörler çalıştırılarak test edilmiş, tüm jeneratörlerin çalıştığı tespitinin yapılmasının ardından egitim sona ermiştir.
[Devamı]
KBRN Eğitimi 28 Mart 2017
foto
24 Mart 2017 cuma günü kurumumuz hizmet içi eğitim programı kapsamında KBRN eğitimi gerçekleştirilmiştir. Kurumumuz KBRN personelinin verdiği eğitime Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Cengiz Halit ŞEN ve şube personeli katılmışlardır.
[Devamı]
IPA Projesi Dosya Teslimi 22 Mart 2017
foto
Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 dönemi, Birinci Teklif Çağrısı kapsamında proje lider ortağı olarak başvurmuş olduğumuz 587 060,74 EURO bütçeli "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere müdahale için akıllı stratejik sınır ötesi gelişim Projesi" dosya teslim töreni Bulgaristan'ın Sofya şehrinde yapılmıştır. Projemizin kabul edilmesi ve imzalanmasının ardından proje uygulama safhasından önceki son süreç olan dosya teslimi de böylece tamamlanmıştır. Müdürlüğümüz bu aşamadan itibaren proje uygulama aşamasına geçecektir.
[Devamı]
Yardım Tırı Yola Çıktı 18 Mart 2017
foto
Fırat Kalkanı kapsamında Suriye'de teröristlerden arındırılan bölgede ihtiyaç bulunan insani yardım için açılan kampanyada ilimizdeki un fabrikaları tarafından gönderilen 19 ton un Kilis'e gitmek üzere yola çıkmıştır.
[Devamı]
IPA Projesi Sözleşmesi İmzalandı 17 Mart 2017
foto
Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 dönemi, Birinci Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilen 587 060,74 EURO bütçeli "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere müdahale için akıllı stratejik sınır ötesi gelişim Projesi" sözleşmesi 16 Mart 2017 tarihinde Bulgaristan'ın Sofya şehrinde imzalanmıştır. Proje kapsamında afet ve acil durumlara daha etkin müdahale edebilmek, bu durumları yerinde yönetmek ve müdürlüğümüzün müdahale faaliyetlerinde hareket kabiliyetini arttırmak amacı ile 1 adet komuta kontrol minibüsü, 2 adet drone (insansız hava aracı) ve 2 adet UTV alınacaktır. Bunun yanında yine proje kapsamında tatbikat, eğitim ve malzeme alımı planlanmıştır.
[Devamı]
Amfibik Araç Bakımı 07 Mart 2017
foto
Müdürlüğümüzün envanterine yeni katılan ve karda arama kurtarma çalışmalarında kullanılan amfibik aracın, yoğun kar yağışının olduğu dönemin sona ermesinin ardından gerekli kontrolleri yapılmıştır. Yapılan kontrollerin ardından araç yoğun yağışların yaşanması muhtemel bahar aylarında kullanılmak üzere bakım yapılarak hazır hale getirilmiştir. Yoğun yağışlar esnasında aracın tentesi üzerinde su biriktiği gözlemlendiği için bu bakım sırasında tentenin ardına destek yapılarak aracın bu sorunu giderilmiştir.
[Devamı]
Kırklareli Valilik Meydanında AFAD Standı 04 Mart 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında 3 Mart 2017 Cuma günü Kirklareli Valilik Meydanında AFAD standı açılmış ve arama ve kurtarma araç ve malzeme tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Açılan standta sivil savunma ile ilgili afiş asılmış ve gelen vatandaşlarımıza broşür dağıtılarak bilgilendirme yapılmıştır. Stand ile birlikte kurumumuza ait tam teşekküllü arama kurtarma aracı, 8*8 amfibik araç ve arazi aracı sergilenmiştir. Tam teşekküllü arama kurtarma aracında bulunan arama kurtarma malzemeleri sergilenmiş, gelen vatandaşlarımıza aletler hakkında bilgi verilmiştir.
[Devamı]
Kırklareli Valiliğine Ziyaret 03 Mart 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında 3 mart 2017 cuma günü Kirklareli Valisi Sayın Esengül CİVELEK müdürlüğümüz personeli tarafından ziyaret edildi. İl Müdürümüz Muhsin ÖZER ve beraberindeki heyet Sayın Valimize kurumumuzun çalışmaları ve hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi vermişlerdir.
[Devamı]
Bilal Yapıcı Spor Lisesi'nde Afet Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı 02 Mart 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında 2 Mart 2017 Perşembe günü ilimiz merkezde bulunan Bilal Yapıcı Spor Lisesi'nde temel afet bilinci eğitimi, tahliye tatbikatı ve arama kurtarma araç ve malzeme tanıtımı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası 01 Mart 2017
foto
Büyük bir kısmı deprem kuşağında yer alan ülkemizde çeşitli zamanlarda olan depremler çok sayıda can ve mal kaybına yol açmışlardır. Geçmişten bugüne kadar ülkemiz topraklarında olan bu depremler bundan sonra da yaşanmaya devam edecektir. Bu durum deprem gerçeğini göz ardı etmememiz gerekliliğini gözler önüne sermektedir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345