İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Competititve Negotiated Procedure for Suply of Specialized Vehicles for Rapid Interventions-UTVs 23 Ekim 2017
foto
Competitive Negotiated Procedure for “Suply of Specialized Vehicles for Rapid Interventions-UTVs” for “Intelligent strategic cross-border development for response in case of major natural and man-made hazards and disasters – IseC”, ref. No. CB005.1.11.006, with financial assistance from the Interreg - IPA CBC Programme Bulgaria – Turkey Programme 2014- 2020.
[Devamı]
Bir Nefes Hastanesinde Deprem Tahliye Tatbikatı 20 Ekim 2017
foto
20 Ekim 2017 tarihinde ilimiz Lüleburgaz ilçesi Bir Nefes Hastanesinde temel afet bilinci eğitimi ve deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen etkinlikte ilk olarak hastane çalışanlarına afetlerde nasıl davranmaları gerektiği anlatılarak kendilerine afet bilinci kazandırılması amaç edinilmiştir. Hastane çalışanlarına evlerinde ve hastanede olası bir afet öncesinde ne gibi hazırlıklar yapmaları gerektiği anlatılmış; sonrasında ise afet anında nasıl davranacakları uygulamalı bir şekilde gösterilmiştir.
[Devamı]
Local Open Procedure for Suply of Specialized Systems for Aerial Reconnaissance 12 Ekim 2017
foto
Local Open Procedure for suply of Specialized Systems for Aerial Reconnaissance for “Intelligent strategic cross-border development for response in case of major natural and man-made hazards and disasters – IseC””, ref. No. CB005.1.11.006, with financial assistance from the Interreg - IPA CBC Programme Bulgaria – Turkey Programme 2014- 2020.
[Devamı]
Kırklareli Afet Müdahale Planı Masa Başı Tatbikatı Provası 06 Ekim 2017
foto
06.10.2017 tarihinde müdürlüğümüz koordinasyonunda Kırklareli Afet Müdahale Planı (TAMP-KIRKLARELİ) masa başı tatbikatı için hazırlık çalışması ve prova gerçekleştirilmiştir. Provaya Kırklareli Afet Müdahale Planı'nda görevli ana çözüm ortaklarından yetkililer katılmıştır.
[Devamı]
KBRN Farkındalık Eğitimi 05 Ekim 2017
foto
03.10.2017 ve 04.10.2017 tarihlerinde İstanbul AFAD KBRN ekibi tarafından ilimizde bulunan kamu kurumlarındaki ilgili personele KBRN Ulusal Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi ile KBRN TAMP Eğitimi verilmiştir. İki Gün süren eğitimin ilk kısmında kurumlarında evrak kayıt işlerinden sorumlu personele şüpheli bir posta ile karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiği, hangi kurumlara haber vermeleri gerektiği anlatılmış, bu yolla yayılabilen Şarbon gibi hastalıklar hakkında bilgi verilmiştir.
[Devamı]
AFAD Gönüllüleri ile Bilgilendirme Toplantısı ve Temel Afet Bilinci Eğitimi 27 Eylül 2017
foto
"O Kahraman Benim ............" kampanyası kapsamında müdürlüğümüze başvurarak AFAD Gönüllüsü önkaydı yaptıran gönüllülerimiz ile 26.09.2017 tarihinde toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda ilk olarak İl Müdürümüz Sayın Muhsin ÖZER AFAD Gönüllüsü oldukları için kendilerine teşekkür etmiş, kendilerini artık kurumumuzun bir parçası olarak gördüğünü belirtmiştir. Müdürlüğümüzün gönüllülerimiz için yaptığı çalışmalardan bahseden müdürümüz, gönüllü sayısının daha da artmasını arzu ettiğini katılımcılara iletmiştir.
[Devamı]
Kırklareli Alternatif Gazetesi ile Röportaj 15 Eylül 2017
foto
İl Müdürümüz Muhsin ÖZER Kırklareli Alternatif gazetesi ile bir röportaj gerçekleştirmiştir. Röportajda müdürümüz müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalardan bahsetmiş, ileriki dönemlerde yapmayı planladığımız faaliyetler hakkında bilgi vermiştir.
[Devamı]
Yavru Kedi Kurtarıldı 07 Eylül 2017
foto
6 eylül 2017 tarihinde müdürlüğümüz 122 Alo AFAD hattına gelen bir ihbarda, yavru bir kedinin bir evin tuvalet giderine girdiği, ve buradan çıkamadığı bildirilmiştir. Bunun üzerine verilen adrese giden ekiplerimiz kediyi bulunduğu yerden çıkartmışlardır.
[Devamı]
Demircihalil Köyü'nde Kayıp 05 Eylül 2017
foto
31 Ağustos 2017 günü merkez Demircihalil köyünde bir vatandaşımızın kaybolduğu bilgisi müdürlüğümüze ulaşmıştır. İhbarın ardından çalışmalarına başlayan ekibimiz vatandaşımızı bularak yakınlarına teslim etmiştir.
[Devamı]
Kırklareli Barajında Boğulma 05 Eylül 2017
foto
24 Ağustos 2017 tarihinde bir vatandaşımızın kaybolduğu bilgisi kurumumuza ulaşmıştır. Alınan bilgiye göre vatandaşımız son olarak Kırklareli Barajı civarında görülmüştür. İhbarın ardından olay bölgesine giden arama kurtarma ekibimiz vatandaşımızın barajda boğulduğunu tespit etmiş ve yapılan çalışmanın ardından cansız bedeni barajdan çıkarılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567