İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Şehit Yakınları/Gazi Mevzuatı Eğitimi 16 Ekim 2018
foto
15.10.2018 tarihinde Şehit Yakınları ve Gazilere yönelik uygulamaların koordinasyon görevi ile yetkilendirilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın taşra teşkilatı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Şefik DENİZ tarafından Şehit Yakınları/Gazi Mevzuatı Eğitimi gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Özel Bir Nefes Hastanesinde Temel Afet Bilinci Eğitimi 15 Ekim 2018
foto
12 Ekim 2018 tarihinde Lüleburgaz İlçesi’nde bulunan Özel Bir Nefes Hastanesi’nde Temel Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen etkinlikte hastane personeline, afetlerde doğru tutum ve davranışların nasıl edinileceğine dair temel teorik bilgiler verilerek çalışanlara afet bilinci kazandırılması amaçlanmıştır. Temel Afet Bilinci Eğitimi ile hastane çalışanlarına, karşılaşmaları olası bir afet ve acil durumun öncesinde ne gibi hazırlıklar yaparak afete karşı tedbir almaları gerektiği anlatılmış, afet anında ve sonrasında ise nasıl davranmaları gerektiği uygulamalı bir şekilde gösterilmiştir.
[Devamı]
Deprem Kayıt İstasyonu Kurulumu 11 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi tarafından "Ulusal Sismolojik Ağın Geliştirilmesi" projesi kapsamında İlimiz Babaeski ve Vize ilçelerinde 2 adet geniş bant ve ivmeölçer deprem gözlem istasyonu kurulmuştur. Yeni kurulan istasyonlar ile birlikte İlimizde bulunan toplam deprem kayıt istasyonu sayısı 8'e çıkmıştır. Bunlardan 3’ü zayıf yer hareketlerini 5’i de kuvvetli yer hareketlerini ölçmek üzere kuruludur.
[Devamı]
Bilim Benim Projesi 01 Ekim 2018
foto
Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Bilim Benim Projesi” ne, 24-25 Eylül tarihlerinde Müdürlüğümüzden alanında uzman personelimiz katılarak yürütülen işler ve faaliyetler çerçevesinde AFAD’ın öğrencilere tanıtımını gerçekleştirmiştir.
[Devamı]
Engelli Bireylere Yönelik Afet Bilinci Eğitimleri 29 Eylül 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” Projesi kapsamında ilimizde bulunan engelli bireylere yönelik Temel Afet Bilinci Eğitimleri düzenlenmiştir. Görme, işitme ve fiziksel engelli bireylerin afet ve acil durum risklerine karşı hazır olmalarını esas alan bir eğitim ve farkındalık projesi “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” ile engelli bireylere, kimseye ihtiyaç duymadan kendi başlarına afet anını en az zararla atlatabilmelerini sağlayacak temel becerilerin kazandırılması hedeflenmiştir.
[Devamı]
Bulgaristan'da Proje Toplantısı ve Tatbikatı 20 Eylül 2018
foto
Müdürlüğümüz ile Bulgaristan'ın Yanbol Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hayata geçirilen AB projesi "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere Müdahale İçin Akıllı Stratejik Sınır Ötesi Geliştirme" kapsamında, 17-19 Eylül 2018 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Yanbol kentinde proje toplantısı ve tatbikat düzenlenmiştir.
[Devamı]
Deprem Simülasyon Tırı Kırklareli'nde 04 Eylül 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından ülkemizde afet bilincini geliştirmek üzere hizmet veren AFAD Deprem Simülasyon tırı 29-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında ilimizde eğitim gerçekleştirmiştir. “Eni iyi öğrenmenin "Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" olduğu düşüncesinden hareketle Deprem Simülasyon tırında AFADEM öğretmenleri ve Kırklareli AFAD personeli tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak anlatılmıştır. Sonrasında ise çeşitli büyüklükteki deprem simülasyonları yapılarak eğitime katılan vatandaşlarımızın deprem anını yaşaması ve eğitimde öğrendikleri doğru davranışları yapmaları amaçlanmıştır....
[Devamı]
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 16 Temmuz 2018
foto
Müdürlüğümüz "15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinlikte yer almıştır. Gerçekleştirilen etkinliğe aileleri ile katılan müdürlüğümüz personeli etkinlik başında yapılan yürüyüşe katılmış, sonrasında ise müdürlüğümüz tarafından açılan standta etkinliği takip etmişlerdir.
[Devamı]
Duyuru: Kayıp Vakaları 02 Temmuz 2018
foto
Yurt genelinde son zamanlarda kaybolan vatandaşlarımızın sayısında ciddi bir artış olduğu gözlenmektedir. Müdürlüğümüze gelen kaybolma ihbarlarında da kayıpların genellikle çocuk, yaşlı ve engelli olduğu dikkat çekmektedir. Özellikle son aylarda kaybolanların korumaya ve kollanmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelli grubundan olması nedeniyle ailelerin bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
Kırklareli Valisinden Kurumumuza Ziyaret 25 Haziran 2018
foto
Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN müdürlüğümüzü ziyaret ederek incelemelerde bulunmuşlardır. Ziyaret sırasında kurumumuzun yaptığı iş ve işlemler hakkında bilgi alan Valimiz, kullandığımız araç-gereç ve kurtarma malzemelerini incelemiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213