İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Yeni Arama Kurtarma Araçlarımız İlimize Hayırlı Olsun 18 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüz ile Bulgaristan'ın Yambol Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hayata geçirilen AB projesi olan "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere Müdahale İçin Akıllı Stratejik Sınır Ötesi Geliştirme" projesi' kapsamında alınan 2 adet UTV (Yardımcı Arazi Aracı) Müdürlüğümüz envanterine katılmıştır.
[Devamı]
Kırklareli Üniversitesinde Fidan Dikimi 11 Nisan 2018
foto
Üç yıl önce görevi başında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına Kırklareli Üniversitesin Kayalı Yerleşkesinde düzenlenen tören ile fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturuldu. Gerçekleştirilen etkinliğe İl Müdürümüz Muhsin ÖZER ve kurumumuz personeli de katılarak fidan dikimine katkıda bulunmuşlardır.
[Devamı]
Kofçaz İlkokulu'ndan Kurumumuza Ziyaret 09 Nisan 2018
foto
İlimizde bulunan Kofçaz İlkokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde 9.04.2018 tarihinde kurumumuza ziyarette bulunmuşlardır. Gerçekleşen ziyarette öğrencilere kurumumuz tanıtılmış, yaptığımız işler hakkında bilgi verilmiştir. Ardından öğrencilere kurumumuzda bulunan arama kurtarma malzemeleri gösterilmiş, olaylara nasıl müdahale ettiğimiz basit bir şekilde anlatılmıştır.
[Devamı]
Fidan Dİkimi 06 Nisan 2018
foto
İlimizde Dereköy yolu üzerinde Zeytin Dalı Harekâtı Anısına oluşturulan, Polis Şehitleri Hatıra Ormanı’nda düzenlenen fidan dikme törenine 6 Nisan 2018 tarihinde İl Müdürümüz Muhsin ÖZER katılmıştır. Etkinlik sırasında Kırklareli Valisi Sayın Orhan ÇİFTÇİ fidan dikilecek bölgeye müdürlüğümüz envanterine yeni katılan UTV'yi bizzat kullanarak gitmiştir.
[Devamı]
"Afet Lojistiğinin Mekansal Hiyerarşik Yapılanması" Konulu Çalıştay 05 Nisan 2018
foto
27 Nisan 2018 tarihinde Müdürlüğümüz ev sahipliğinde "Afet Lojistiğinin Mekansal Hiyerarşik Yapılanması" Konulu çalıştay düzenlenmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yürütülen TÜBİTAK projesi kapsamında proje bulgularının tartışmaya açılacağı ve müdürlüğümüz ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştaya müdürlüğümüzün yanı sıra Kırklareli İl, ilçe ve belde belediyeleri ile Türk Kızılayı'ndan temsilciler katılmıştır.
[Devamı]
Yeni Deprem Tehlike Haritası Yayımlandı 05 Nisan 2018
foto
En son 1996 yılında yürürlüğe giren Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası, AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yenilenmiş, 18 Mart 2018 tarih ve 30364 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır. Yeni harita 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecektir.
[Devamı]
Pınarhisar'da Muhtarlara Temel Afet Bilinci Eğitimi 29 Mart 2018
foto
İlimizde yaşayan vatandaşlarımıza yaşanılacak bir afette nasıl davranılacağını anlatmak, afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası neler yapmaları gerektiğini öğretmek ve bu yolla afet bilinci kazandırarak bir afet kültürü oluşturmak hedefi ile afet eğitimlerini gerçekleştiren müdürlüğümüz 28.03.2018 tarihinde Pınarhisar merkez ve köy muhtarlarına temel afet bilinci eğitimi düzenlemiştir.
[Devamı]
Hasta Vatandaş Kurtarıldı 22 Mart 2018
foto
20.03.2018 tarihinde İlimiz Lüleburgaz İlçesi Ertuğrul Köyü'nde 70 yaşlarındaki bir vatandaşımızın rahatsızlandığı ve yoğun yağışlar sebebi ile taşan dere sebebiyle evinden çıkamadığı belirtilmiştir. Olay yerine giden ekibimiz bot yardımı ile vatandaşımızın evine ulaşmış, ardından vatandaşımız can yeleği giydirilerek bota alınmış ve karşıya geçirilerek sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Hamitabat Nazmi Uçak Ortaokulunda Temel Afet Bilinci Eğitimi 16 Mart 2018
foto
İlimiz Lüleburgaz İlçesi Hamitabat Köyün'nde bulunan Hamitabat Nazmi Uçak Ortaokulunda 15.03.2018 tarihinde Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Bu eğitimde öğrencilere; afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında neler yapacaklarına dair doğru tutum ve davranışların öğretilmesi amaçlanmıştır.
[Devamı]
Kırklareli Atatürk İlkokulu & Atatürk Ortaokulundan Kurumumuza Ziyaret 14 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında İlimizde bulunan Atatürk İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde 14.03.2018 tarihinde kurumumuza ziyarette bulunmuşlardır. Gerçekleşen ziyarette öğrencilere kurumumuz tanıtılmış, yaptığımız işler hakkında bilgi verilmiştir. Etkinlikte öğrencilere Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Bu eğitimde öğrencilere; afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında neler yapacaklarına dair doğru tutum ve davranışların öğretilmesi amaçlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011