İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Tekirdağ AFAD'dan Müdürlüğümüze Ziyaret 01 Haziran 2017
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 26 Mayıs 2017 tarihinde kurumumuza ziyaret gerçekleştirilmiştir. İl Müdürlükleri arasında iletişim ve kaynaşmaya sebep olan bu ziyaretle birlikte, karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmuş, önümüzdeki süreçte yapılabilecek faaliyetler görüşülmüş ve kurumlar arasındaki iletişimin arttırılması gerekliliği üzerinde durulmuştur.
[Devamı]
AFAD Gönüllü Eğitimi 24 Mayıs 2017
foto
Başkanlığımızın yürütmekte olduğu "O Kahraman Benim" gönüllülük kampanyası kapsamında, ilimizdeki AFAD gönüllüleri ile 24 Mayıs 2017 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bilgilendirme amaçlı bu toplantı kapsamında gönüllülere öncelikle, kampanya amacından bahsedilmiş ve gönüllülükten neler beklendiğine dair görüşler iletilmiştir. Gönüllüler ile birlikte yürütülecek faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunulmuş, gönüllülerimiz de Müdürlüğümüzden beklentilerini ifade etmişlerdir.
[Devamı]
TAMP - İSTANBUL MASA BAŞI (PLAN) TATBİKATI 18 Mayıs 2017
foto
Afetlerin tek elden yönetilmesi için Başbakanlık AFAD koordinasyonunda 3 yıllık yoğun bir çalışmanın sonunda uygulamaya geçirilen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, İstanbul’da meydana gelmesi olası 6.4 büyüklüğündeki bir deprem senaryosuna göre; İstanbul ile çevre iller arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak ve TAMP’ın bilişim altyapısı için geliştirilen, afet yönetiminin tüm aşamalarının elektronik ortamda takip edilerek afet ve acil durumların daha etkin bir şekilde yönetilmesini sağlayan Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi’nin (AYDES) kullanılabilirliğinin denenmesi maksadıyla, 16 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde Bölgesel Masa başı (Plan) Tatbikatı gerçekleştirilmiştir....
[Devamı]
AFAD-UMKE Tatbikatı 15 Mayıs 2017
foto
11-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Arama Kurtarma Ekibimiz ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri), ülkemizde yaşanması muhtemel afet durumlarında etkin, hızlı ve profesyonel kurtarma hizmeti verebilmek, afet ve acil yardım müdahale potansiyelini arttırmak maksadıyla İlimiz Kavaklı Beldesi Gazi Osman Paşa Göçmen Misafir ve Konukevi mevkiinde saha eğitimi tatbik etmiştir.
[Devamı]
Temel Afet Bilinci Eğitimi (Nisan 2017) 05 Mayıs 2017
foto
İlimizdeki ilk ve orta kademeli okullarda eğitim-öğretim gören öğrencilerimizi afet konusunda bilinçlendirmek maksadıyla 18 Nisan - 27 Nisan 2017 tarihleri arasında ilimiz merkez, ilçe ve köylerinde bulunan 9 okulda Temel Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirilmiştir. Bu eğitimle öğrencilere; afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında neler yapacaklarına dair doğru tutum ve davranışların öğretilmesi amaçlanmış, eğitimler nisan aynı boyunca devam etmiştir.
[Devamı]
Havalı İp Fırlatma Tüfeği Eğitimi 02 Mayıs 2017
foto
Kurum envanterinde bulunan havalı ip fırlatma tüfeğinin çalışma prensipleri ve uygulamalı eğitimi Arama ve Kurtarma Ekibimiz tarafından 28 Nisan 2017 tarihinde tatbik edilmiştir.
[Devamı]
KBRN Eğitimi 28 Mart 2017
foto
24 Mart 2017 tarihinde kurum hizmet içi eğitim programı kapsamında KBRN eğitimi düzenlenmiş, eğitime Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Cengiz Halit ŞEN ve Müdahale Şube personeli katılmıştır. KBRN konusunda uzman personelin vermiş olduğu eğitimde ilk olarak temel KBRN bilgileri aktarılmış; kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer saldırılara karşı alınacak tedbirler hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Ardından KBRN olaylarında kullanılan maske ve koruyucu kıyafetin nasıl kullanılması gerektiği detaylarıyla uygulamalı olarak gösterilmiş, yine KBRN olaylarında kullanılan ve her türlü gaza duyarlı olan dedektörün kullanımı gösterilip, test edilerek eğitim sonlandırılmıştır.
[Devamı]
Suriye'de İhtiyaç Sahiplerine 19 Ton Un Ulaştırdık 27 Mart 2017
foto
Kırklareli Valiliği’nin düzenlemiş olduğu insani yardım kampanyası, hayırsever iş adamlarının yoğun destekleri neticesinde sonuca ulaşmış bulunmaktadır. İnsani yardım kampanyası kapsamında, Suriye’de ihtiyaç sahiplerine gönderilmesi için toplanan 19 ton un, Müdürlüğümüzce 20.03.2017 Pazartesi günü Kilis’in Elbeyli İlçesi’ne ulaştırıldı.
[Devamı]
IPA Projesi Dosya Teslimi 22 Mart 2017
foto
Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 dönemi Birinci Teklif Çağrısı kapsamında, proje lider ortağı olarak başvurmuş olduğumuz 587 060,74 EURO bütçeli "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere müdahale için Akıllı Stratejik Sınır Ötesi Gelişim Projesi" dosya teslim töreni Bulgaristan'ın Sofya şehrinde yapılmıştır. Projemizin kabul edilmesi ve imzalanmasının ardından proje uygulama safhasından önceki son süreç olan dosya teslimi de böylece tamamlanmıştır. Müdürlüğümüz bu aşamadan itibaren proje uygulama aşamasına geçecektir.
[Devamı]
Yardım Tırı Yola Çıktı 18 Mart 2017
foto
Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye'de teröristlerden arındırılan bölgede acil gereksinim duyulan un ihtiyacı ilimizdeki un fabrikaları tarafından temin edilmiş olup, yardım tırına yüklenen 19 ton un Kilis'e götürülmek üzere yola çıkmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 12345