İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 Ağustos Anma Mesajı 16 Ağustos 2017
foto
Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Muhsin Özer 17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınlamıştır. "Ülkemiz bulunduğu konum itibarı ile tarihin her döneminde büyük depremlere maruz kalmıştır. Bu durum deprem gerçeği ile yaşamamızın bir zorunluluk olduğu sonucunu doğurmaktadır. Kurulduğu günden bu yana müdürlüğümüz depremin 0. dakikasına hazırlıklı olmak prensibi ile hareket etmektedir. Bundan dolayı kurumumuz yaşanabilecek olası bir depremde can ve mal kaybını en aza indirmek, deprem sonrası tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşların organize bir biçimde hareket etmesini sağlamak ve yaraları hızlı bir şekilde sarmak için planlı bir şekilde çalışmaktadır. Bu amaçla deprem ve afet planları hazırlanmakta, deprem ve diğer afetlerde nasıl hareket edileceği hususu...
[Devamı]
Dupnisa Yolunda Sel 01 Ağustos 2017
foto
27 Temmuz 2017 perşembe günü ilimizde bulunan Dupnisa mağarasına ulaşımı sağlayan yol, yoğun yağış neticesinde yol üzerinde bulunan derenin taşması sonucu ulaşıma kapanmıştır. Yolun ulaşıma kapanmasından dolayı Dupnisa Mağarasını ziyarete giden çok sayıda vatandaşımız ve 20 adet otomobil mahsur kalmıştır.
[Devamı]
Kırklareli'de Anız Yangını 01 Ağustos 2017
foto
26 Temmuz 2017 çarşamba günü ilimiz merkez ilçeye bağlı Ahmetçe köyünde yangın çıktığı ihbarı üzerine ekiplerimiz Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğünün söndürme çalışmalarına yardımcı olmak amacı ile bölgeye gitmiştir. Yangının, anız yakılması sebebi ile çıktığı görülmüş ve yapılan çalışmalar neticesinde yaklaşık 50 dönümü etkileyen yangın söndürülmüştür.
[Devamı]
Vize-Kıyıköy'de Denizde Kaybolan Gencin Cesedine Ulaşıldı 20 Temmuz 2017
foto
İlimiz Vize İlçesi Kıyıköy Beldesi’nde 16 Temmuz 2017 günü bir vatandaşımızın denizde kaybolduğu bilgisi alınmıştır. İhbarın ardından ekibimiz bölgeye hareket etmiş, saatler süren arama çalışmaları sonuç vermemiştir. İstanbul AFAD Su Altı Arama-Kurtarma Ekibi’nden ve Kıyıköy Jandarma Karakolu’ndan yardım talep edilmiştir. Kaybolan şahsın yakınları ve gönüllü vatandaşların da katıldığı arama kurtarma çalışmaları 3 gün boyunca sürmüştür.
[Devamı]
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri 17 Temmuz 2017
foto
“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, 14 Temmuz 2017 Cuma günü Kırklareli Valilik Meydanı etkinlik alanında ‘O Kahraman Benim’ temalı AFAD standı kurulmuştur. Başbakanlık AFAD’ın bireyleri 0. dakikaya hazırlamak için başlattığı ‘O Kahraman Benim’ Gönüllülük Kampanyası, toplumun 15 Temmuzda göstermiş olduğu kahramanlık hikâyelerinden esinlenilerek, sivil savunma anlarında bireylerin benzer şekilde kendi kahramanlık hikâyelerini yazabilmeleri ve içlerindeki kahramanı açığa çıkarmalarını amaçladığı yeni bir kampanyadır. Bu kampanya ile sivil savunmada yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğu bilincini ve sorumluluğunu toplumun her kesimine ulaştırmayı amaçlayan Başbakanlık AFAD, sivil savunma gönüllülerinin sayısını artırmayı ve AFAD Gönüllülü...
[Devamı]
AB Projesi Açılış Toplantısı 11 Temmuz 2017
foto
Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Bulgaristan'ın Yambol Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından imzalanan "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere Müdahale İçin Akıllı Stratejik Sınır Ötesi Geliştirme Projesi'' kapsamında düzenlenen proje açılış toplantısı,10.07.2017 tarihinde Bulgar yetkililerin de katılımıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hizmet Binası'nda gerçekleştirilmiştir.Yapılan görüşmelerde projenin amacı, proje kapsamında yürütülen faaliyetler, projenin iki tarafa sağlayacağı kazanımlar ile alınacak araçların sunumu yapılarak basınla paylaşılmıştır.
[Devamı]
Yenice'de Boğulma Vakası 10 Temmuz 2017
foto
9 Temmuz 2017 tarihinde, İlimiz Pınarhisar İlçesi Yenice Köyü'nde bulunan sulama göletine giren bir şahsın boğulduğu haberi kurumumuza ulaşmıştır. İhbarın ardından ilgili kurumlarla görüşme yapılarak olay yerine Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıçların sevki sağlanmıştır. Olay yerine hareket eden Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekibinin yaklaşık 2 saat süren çalışmalarının sonunda Moğolistan uyruklu olduğu tespit edilen şahsın cansız bedeni, sulama göletinden çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Kırklareli Yamaç Paraşütü Festivali 10 Temmuz 2017
foto
İlimiz Kofçaz İlçesi Elmacık Köyü'nde bu yıl 2'ncisi düzenlenen "Kırklareli Yamaç Paraşütü Festivali" 8-9 temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Festivalin birinci gününe, Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen "Gençlik Kampı" kapsamında ilimizde bulunan Meksika, Rusya, Kuzey Kore, Ukrayna ve Hong Kong'dan gelen yaklaşık 15 yabancı öğrenci de katılmıştır. 40 civarında yamaç paraşütü pilotunun Elmacık Köyü'nde oluşturulan saha üzerinde gösteri uçuşu gerçekleştirdiği organizasyona Kırklareli Valisi Sayın Orhan ÇİFTÇİ de katılmış olup, Afet Yönetim Merkezi Şube Müdürü Cengiz H. ŞEN ve Arama-Kurtarma Ekibimiz de sahada hazır bulunmuşlardır.
[Devamı]
Tekirdağ AFAD'dan Müdürlüğümüze Ziyaret 01 Haziran 2017
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 26 Mayıs 2017 tarihinde kurumumuza ziyaret gerçekleştirilmiştir. İl Müdürlükleri arasında iletişim ve kaynaşmaya sebep olan bu ziyaretle birlikte, karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmuş, önümüzdeki süreçte yapılabilecek faaliyetler görüşülmüş ve kurumlar arasındaki iletişimin arttırılması gerekliliği üzerinde durulmuştur.
[Devamı]
AFAD Gönüllü Eğitimi 24 Mayıs 2017
foto
Başkanlığımızın yürütmekte olduğu "O Kahraman Benim" gönüllülük kampanyası kapsamında, ilimizdeki AFAD gönüllüleri ile 24 Mayıs 2017 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bilgilendirme amaçlı bu toplantı kapsamında gönüllülere öncelikle, kampanya amacından bahsedilmiş ve gönüllülükten neler beklendiğine dair görüşler iletilmiştir. Gönüllüler ile birlikte yürütülecek faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunulmuş, gönüllülerimiz de Müdürlüğümüzden beklentilerini ifade etmişlerdir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456