İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRKLARELİ
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Özel Güvenlik Eğitimi 05 Ocak 2018
foto
03-06/01/2018 tarihleri arasında ilimizde bulunan özel güvenlik firmalarında çalışan özel güvenlik personeline yönelik temel afet bilinci eğitimi verilmiştir. Eğitimde katılımcılara ilk olarak afet öncesinde ne gibi hazırlıklar yapmaları gerektiği anlatılmış, ev ve iş yerlerinde almaları gereken tedbirler hakkında bilgi verilmiştir. Sonrasında ise afet durumu yaşanırken yapmaları ve yapmamaları gerekenler anlatılmıştır. Son olarak ise afet sonrası nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi verilmiş, katılımcıların konu ile ilgili soruları cevaplandıktan sonra eğitim sona ermiştir.
[Devamı]
Bulgaristan'da AB Proje Toplantısı 05 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüz ile Bulgaristan'ın Yambol Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hayata geçirilen AB projesi olan "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere Müdahale İçin Akıllı Stratejik Sınır Ötesi Geliştirme" projesi' kapsamında 04-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Yambol İlinde Toplantı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Kırklareli Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı 29 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde hazırlanmakta olan Kırklareli Afet Müdahale Planı (TAMP-KIRKLARELİ) kapsamında 29.11.2017 tarihinde Masabaşı Tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Tatbikata Kırklareli Afet Müdahale Planı'nda görevli ana çözüm ortaklarından yetkililer katılmıştır.
[Devamı]
Merkez Mahalle ve Köy Muhtarlarına Temel Afet Bilinci Eğitimi 21 Kasım 2017
foto
Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi'nde, merkez mahalle muhtarları ve merkeze bağlı köy muhtarlarına Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Eğitim toplantısına AFAD İl Müdürü Muhsin Özer de katılmış; İl Müdürü yaptığı açılış konuşmasında ülkemizde yaşanan afetlere hazırlık aşamasında bu eğitimlerin önemine ve her ferdin bireysel olarak bilinçlenmesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Bu eğitimle katılımcılara deprem ve sel başta olmak üzere afetlere yakalanmadan önce hangi hazırlıkların yapılması ve hangi önlemlerin alınması gerektiğine, afet sırasında ve sonrasında hangi doğru tutum ve davranışlar içinde olunması gerektiğine dair bilgilendirme yapılmıştır. Afetlerde özellikle ilk 72 saatin önemi anlatılmış ve katılımcıların bu konuda bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır....
[Devamı]
AB Proje Toplantısı 14 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüz ile Bulgaristan'ın Yambol Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hayata geçirilen AB projesi olan "Doğal ve İnsan Kaynaklı Tehlikeler ve Afetlere Müdahale İçin Akıllı Stratejik Sınır Ötesi Geliştirme" projesi' kapsamında 14-17 Kasım 2017 tarihleri arasında ilimizde ortak toplantılar gerçekleştirilmektedir.
[Devamı]
Taş Kırma Eğitimi 09 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilen hizmet içi eğitimler kapsamında taş kırma eğitimi yapılmıştır. Eğitim kapsamında afet ve acil durumlarda görev alan personel öncelikle taş kırma makinesin çalışma prensiplerini öğrenmiş, ardından da makine uygulamalı olarak kullanılmıştır. Eğitim taş kırıcının bakım çalışmasının yapılması ile tamamlanmıştır.
[Devamı]
1-3 Kasım Marmara Depremi Tatbikatı 03 Kasım 2017
foto
01.11.2017 ve 03.11.2017 tarihleri süresince gerçekleştirilen Marmara Depremi Tatbikatı ilimizde başarı ile tamamlanmıştır. Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde düzenlenen ve Kırklareli Afet Müdahale Planı (TAMP-KIRKLARELİ) kapsamında gerçekleştirilen tatbikata planda görevli tüm hizmet grupları katılmıştır. Senaryoya göre Marmara Denizinde deprem olduğu haberinin alınmasının ardından Kırklareli Afet Müdahale Planı kapsamında yerel düzey hizmet grubu operasyon planlarından sorumlu olan görevliler tatbikatın yapılacağı yere derhal intikal etmiş ve görevlerine başlamışlardır.
[Devamı]
Competititve Negotiated Procedure for Suply of Specialized Vehicles for Rapid Interventions-UTVs 23 Ekim 2017
foto
Competitive Negotiated Procedure for “Suply of Specialized Vehicles for Rapid Interventions-UTVs” for “Intelligent strategic cross-border development for response in case of major natural and man-made hazards and disasters – IseC”, ref. No. CB005.1.11.006, with financial assistance from the Interreg - IPA CBC Programme Bulgaria – Turkey Programme 2014- 2020.
[Devamı]
Bir Nefes Hastanesinde Deprem Tahliye Tatbikatı 20 Ekim 2017
foto
20 Ekim 2017 tarihinde ilimiz Lüleburgaz ilçesi Bir Nefes Hastanesinde temel afet bilinci eğitimi ve deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen etkinlikte ilk olarak hastane çalışanlarına afetlerde nasıl davranmaları gerektiği anlatılarak kendilerine afet bilinci kazandırılması amaç edinilmiştir. Hastane çalışanlarına evlerinde ve hastanede olası bir afet öncesinde ne gibi hazırlıklar yapmaları gerektiği anlatılmış; sonrasında ise afet anında nasıl davranacakları uygulamalı bir şekilde gösterilmiştir.
[Devamı]
Local Open Procedure for Suply of Specialized Systems for Aerial Reconnaissance 12 Ekim 2017
foto
Local Open Procedure for suply of Specialized Systems for Aerial Reconnaissance for “Intelligent strategic cross-border development for response in case of major natural and man-made hazards and disasters – IseC””, ref. No. CB005.1.11.006, with financial assistance from the Interreg - IPA CBC Programme Bulgaria – Turkey Programme 2014- 2020.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678