İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirklareli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 16 Temmuz 2018
foto
Müdürlüğümüz "15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinlikte yer almıştır. Gerçekleştirilen etkinliğe aileleri ile katılan müdürlüğümüz personeli etkinlik başında yapılan yürüyüşe katılmış, sonrasında ise müdürlüğümüz tarafından açılan standta etkinliği takip etmişlerdir.
[Devamı]
Duyuru: Kayıp Vakaları 02 Temmuz 2018
foto
Yurt genelinde son zamanlarda kaybolan vatandaşlarımızın sayısında ciddi bir artış olduğu gözlenmektedir. Müdürlüğümüze gelen kaybolma ihbarlarında da kayıpların genellikle çocuk, yaşlı ve engelli olduğu dikkat çekmektedir. Özellikle son aylarda kaybolanların korumaya ve kollanmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelli grubundan olması nedeniyle ailelerin bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
Kırklareli Valisinden Kurumumuza Ziyaret 25 Haziran 2018
foto
Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN müdürlüğümüzü ziyaret ederek incelemelerde bulunmuşlardır. Ziyaret sırasında kurumumuzun yaptığı iş ve işlemler hakkında bilgi alan Valimiz, kullandığımız araç-gereç ve kurtarma malzemelerini incelemiştir.
[Devamı]
Filistin İnsani Yardım Kampanyası 25 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı. İsrail’in Gazze’de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı sebebiyle Filistin’de can ve mal kaybı vahametini koruyarak devam etmektedir. Filistin halkının büyük bir kısmı açlık, susuzluk ve hastalık problemleriyle mücadele etmektedir.
[Devamı]
Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Temel Afet Bilinci Eğitimi 24 Mayıs 2018
foto
İlimiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 23.05.2018 tarihinde temel afet bilinci eğitimi gerçekleştirilmiştir. Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara afetler hakkında bilgi verilmiş; afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında neler yapacaklarına dair doğru tutum ve davranışların öğretilmesi amaçlanmıştır.
[Devamı]
AFAD Gönüllüleri ile Doğa Yürüyüşü 08 Mayıs 2018
foto
05.05.2018 tarihinde Kırklareli AFAD Gönüllüleri ile doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen etkinlikte gönüllüler ile AFAD arasında bir bağ oluşması amaçlanmış, müdürlüğümüz çalışmalarında gönüllülerimizin nasıl yer alacağı konusunda çalışma yapılmıştır. Etkinliğimizin temel amacı AFAD Gönüllülerine aidiyet duygusu yaratmak, onlara müdürlüğümüzün bir parçası olduklarını göstermek olmuştur.
[Devamı]
Ulusal İtfaiye Sempozyumu İstanbul'da Gerçekleştirildi 07 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleşen "Ulusal İtfaiye Sempozyumu' İstanbulda gerçekleştirildi. Sempozyuma kurumumuz adına İl Müdürü Muhsin ÖZER katılmıştır.
[Devamı]
Açık Kapı Bürosu Yetkililerinden Kurumumuza Ziyaret 07 Mayıs 2018
foto
Devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretilmesi bir çok amaçla İçişleri Bakanlığınca 180 günlük eylem planı amacıyla oluşturulan "Açık Kapı Milletin Kapısı" Kırklareli Valiliği’nde hizmete açılmıştır. Bu kapsamda Kırklareli Açık Kapı Bürosu yetkilileri 03.05.2018 tarihinde müdürlüğümüze ziyarette bulunarak bilgilendirme yapmışlardır.
[Devamı]
Öğrenci Yurtlarında Temel Afet Bilinci Eğitimi 07 Mayıs 2018
foto
İlimizde Kredi ve Yurtlar Kurumuna Bağlı bulunan Evlad-ı Fatihan Kız Öğrenci Yurdu, Hundi Hatun Kız Öğrenci Yurdu, Kırklareli Erkek Öğrenci Yurdu, Şemsettin Sami Erkek Öğrenci Yurdu ve Ahmet Cevdet Paşa Erkek Öğrenci Yurdunda temel afet bilinci eğitimi gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Su Birikintisine Düşen At Kurtarıldı 27 Nisan 2018
foto
İlimizde yaşanan yoğun yağış nedeni ile 27.04.2018 tarihinde su biriken çukur bir alana giren atın yaralandığı ve mahsur kaldığı bilgisi müdürlüğümüze ulaşmıştır. Olay yerine giden ekiplerimiz belediyeden iş makinesi yardımı talebinde bulunmuş, akabinde yaklaşık 2 saatlik bir çalışma sonucu hayvan canlı olarak bulunduğu çukurdan çıkarılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112